TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy Strona Główna TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy
Forum TBS Katowice osiedle "Bulwary Rawy" dzielnica Zawodzie w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Koniecznie powiadom swojego sąsiada o tej stronie...


Poprzedni temat «» Następny temat
Okradziono mieszkania w 6B !!!
Autor Wiadomość
Kenzo 

Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: 4a, Katowice
Wysłany: 2008-08-28, 14:53   

Chciałem nadmienić,że w dniu wczorajszym włamano się też do mieszkania w 4 A
Czy to jakaś plaga?? Które mieszkanie będzie następne??
 
     
loozik 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: 6a
Wysłany: 2008-08-28, 15:46   

Skoro złodzieje z taką łatwością otwierają nasze mieszkania, to teraz tylko czekać na następne zgłoszenia :(
 
 
     
adam 


Etap Osiedla: III
Wiek: 57
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 109
Skąd: 6B
Wysłany: 2008-08-28, 16:51   

co do mojego komputera z piwnicy, też myślę, ze to "swoi". Co do włamań to sposób sforsowania drzwi bez sladów sygeruje zawodowstwo, ale tu nici powiązań też moga się ciągnąć na nasze własne podwórko. Okradziono mieszkania pół piętra pode mną, mój pies w tym czasie się burzył, myslałem że mu po prostu odbija, bo zawsze tak reaguje jak sąsiedzi wchodza do mieszkania, ale skąd złodzieje wiedzieli gdzie nie ma psów??

P.S. w piwnicach ktos okleja drzwi taśmami klejącymi - chyba sprawdzają kto i jak często tam zagląda
_________________
"two beer or not two beer..."

www.digfoto.pl
 
 
     
Mariusz 

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Marcinkowskiego
Wysłany: 2008-08-28, 16:56   

Jak wczoraj żonie przeczytałem o tych włamaniach to jej się przypomniało (a wcześniej się jej wydawało) że w poniedziałek po 23 ktoś jakby wkładał coś do zamka. Miała mnie już budzić ale szmer ustał. Wydawało się albo nie... Chyba trzeba kupić jakiś porządny, gruby kij i kogoś przetrącić. Wtedy Policja napewno sie zjawi...
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-08-28, 19:51   

Jest to możliwe - bo takie same odczucie miała moja "naj" kilka dni temu. jakby wkładanie klucza (czy czegoś innego) do zamka; nawet myślała, że to ja wróciłem. Dopiero po przeczytaniu tego postu o tym sobie przypomniała. Zamki (wkłady) oczywiście wymienione na te "markowe".
Czyżby ktoś był w stanie dopasowywać w ten sposób klucze - robiąc odciski (obraz) wnętrza zamka - lub w jakiś sposób go "prześwietlejąc (nie śledzę aż do tego stopnia nowinek techniki i elektroniki, a ta biegnie do przodu w zastraszajacym tempie) - magnetycznie, elektronicznie czy też w zupełnie "nowatorski" sposób.
Potem tylko dobry komputer, maszynka do dorabiania kluczy i KAŻDE mieszkanie stanie otworem - po odpowiedniej obserwacji właścicieli.
No - ale to jest tylko "gdybanie" i wypocina mojego mózgu.
_________________
Dziadek Władek
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-08-28, 19:53   

Złodziej musi być jednym z mieszkańców - niema innego wyjścia!!!
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
agn_knu 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-08-28, 20:13   

niestety, ale to nie jest tylko "gdybanie"i wypociny Twojego mózgu - cytat

Po przedwczorajszym włamaniu do mojego mieszkania uświadomiono mnie, że sytucje opisane przez Ciebie lub podobne są możliwe i bardzo, bardzo prawdopodobne.
 
     
anka.j 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-28, 20:22   

To jest straszne!

Jeżeli to jest ktoś z nas to stawia nas to na całkiem przegranej pozycji, bo jest nas tu za dużo żeby każdy był zorientowany w tym, czy pan x otwiera swoje czy nie swoje mieszkanie. Pan x może otworzyć każde mieszkanie i śmiem wątpić, żeby ktokolwiek, znając swoich sąsiadów jedynie z widzenia (ja jednych na moim piętrze widziałam raz, od stycznia), był w stanie zareagować.

Ja osobiście nie wyobrażam sobie mieszkania w bloku, do którego wracając zastanawiam się, czy w moim mieszkaniu jest tak, jak było kiedy z niego wychodziłam. Monitoring - TBS nam go nie założy, więc spotkajmy się i zróbmy to sami. Nie znam się na tym ale z tego co czytałam wcześniej wydaje mi się, że ktoś tu mówił nawet o orientacyjnych kosztach założenia, więc wnoszę, że ktoś się na tym zna.

Co Wy na to - robimy coś w tym kierunku, czy czekamy na to kogo okradną jutro a kogo po weekendzie?
 
     
Mariusz 

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Marcinkowskiego
Wysłany: 2008-08-28, 20:38   

Jestem za spotkaniem, ale napewno kompetentny, decyzyjny przedstawiciel TBS musi być na nim bo bez ich zgody pewnie nie możemy nic instalować nawet na swój koszt
 
     
mieszkaniec 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-29, 12:38   

mam pytanie do okradzionych co zostało wyniesione? wiem ze zapewne nie mowi sie o tym przyjemnie ale przeciez jesli zostały wyniesione jakies sprzety to ktos musiał cos widziec a moze złodziej przeniusł je do swojego mieszkania a jesli kasa czy biżuteria to złodziej doikładnie musiał wiedziec ze jest ona w tym mieszkaniu! a moze okradzeni kupili sprzet w jednym sklepie a moze ubezpieczeni sa w jednej firmie?! musi być jakiś klucz tych włamań a moze jest to ktoś kogo dobrze znacie i bywa u was a najmniej go podejrzewacie?! ktoś dobrze wie kto kiedy chodzi do pracy gdzie nie ma psa i ani sąsiada który zaraz zareaguje!
 
     
mieszkaniec 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-29, 12:40   

mam jeszcze pytanie na których pietrach włamania miały miejsce? bo to również istone jesli np są to durze mieszkania a nie tykaja np kawalerek tzn że ktoś dobrze zna rozkład mieszkań
 
     
mieszkaniec 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-29, 13:25   

spotkanie co do monitoringu musi być! myśle że w ogóle gospodarz powinien sie bardziej tymi włamaniami zainteresować i moze niech on zorganizuje to spotkanie!
 
     
kogut 


Etap Osiedla: III
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 160
Skąd: ...że
Wysłany: 2008-08-29, 18:42   

Niech mi ktoś zacytuje, bo czytałem dwa razy całego posta i shoutboxa, a nie mogę się doszukać logicznej argumentacji na to, że złodziej mieszka na osiedlu. Tu wyroki są ferowane za szybko coś mi się wydaje. W przyszłym tygodniu będzie spotkanie. Ja przygotowałem pismo do TBS w imieniu mieszkańców z prośbą czy tez wręcz żądaniem monitoringu. Nawet jeśli do spotkania nie dojdzie, to pozwolę sobie podpisać to z paroma osobami, które na osiedlu znam (z obu okradzionych bloków) i osobiście zgłosić się z nim do prezesa TBS. Na koniec jeszcze taka refleksyjna piosenka, pewnie wielu osobom nie wpadnie w ucho, ale to w końcu piosenka ex-Beatlesa - Harrisona. A jak ktoś się zastanawia po tych wydarzeniach, dlaczego świat jest taki zły, to akurat nutka powinna wpaść.

http://pl.youtube.com/watch?v=ebGh2vWeBf4
 
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-08-29, 19:06   

Tak - masz rację - nie ma logicznej argumetacji że to ktoś z osiedla. tak jak nie ma na to, że to "łebki z firm" czy inni, którzy odwiedzają - proszeni czy nie - to osiedle.
Łatwo jest kogokolwiek posądzić i zrobić z niego złodzieja - a tym samym zrobić mu straszną, nie do naprawienie krzywdę.
O ferowaniu wyroków - zbyt szybko i zbyt łatwo, na dodatek jednostronnie - pisałem wcześniej. Zapewne umknęło to Twojej uwadze.
Tyle, że fakt włamań pozostaje faktem.
I tylko tyle wiemy - Ci najbardziej zainteresowani (dotknięci zdarzeniem) jak i Ci postronni.
Nic więcej.
_________________
Dziadek Władek
 
     
adam 


Etap Osiedla: III
Wiek: 57
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 109
Skąd: 6B
Wysłany: 2008-08-29, 23:16   

ludzie, pisałem już, ze to wygląda na zawodowstwo, ale przecież robota mogła być mimo wszystko "nadana" z wewnątrz....
Co do naszych skąd innąd sympatycznych gospodarzy to tez uważam, ze za mało się interesują i angażują w ten problem. Inną sprawą jest to, że pozostawianie drzwi otwartych przez cały dzień (bo się musi wietrzyć po zalaniu piwnic), jest bezmyślne, bo nawet jeśli złodzieje znaja kod to zawsze zajmuje to chwilkę, żeby otworzyć i ktoś mógłby coś zauważyć... a tak wchodzi się jak na dworzec - całkowicie anonimowo

Kogut wpadnij, podpiszę pismo!!
_________________
"two beer or not two beer..."

www.digfoto.pl
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

• POLECAMY FORUM INTERNETOWE Osiedle Sławka - Katowice
Warszawa - Sushi dowóz DOSTAWA
Restauracja Sushi Warszawa Ochota
Służba Cywilna - Portal oraz Forum Pracowników
Klub Fiat 500 - Polska Strefa FIATA 500

Fryzjer Katowice Zawodzie

Kurs Prawo Jazdy kat. B - Katowice
Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak
Pozycjonowanie stron WWW
SUSHI Pruszków Restauracja
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 12