TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy Strona Główna TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy
Forum TBS Katowice osiedle "Bulwary Rawy" dzielnica Zawodzie w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Koniecznie powiadom swojego sąsiada o tej stronie...


Poprzedni temat «» Następny temat
Okradziono mieszkania w 6B !!!
Autor Wiadomość
kolo 


Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 103
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-08-26, 21:51   Okradziono mieszkania w 6B !!!

Wyrazy współczucia dla okradzionych.

Po raz kolejny trzeba poruszyć sprawę monitoringu.Za dużo już strat.Kilka samochodow okradzionych,jeden skradziony,okradzione piwnice,rowerownia.A teraz włamanie do 3 mieszkań.Nie tak wyobrażałem sobie to osiedle zanim zdecydowałem by zamieszkać tutaj.
_________________
Powy?szy post wyra?a jedynie opini? autora w dniu dzisiejszym. Nie mo?e on s?u?y? przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani ka?dym innym nast?puj?cym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl?d?w, bez podawania przyczyny.
 
     
kogut 


Etap Osiedla: III
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 160
Skąd: ...że
Wysłany: 2008-08-26, 22:16   

coooo? :shock:
 
 
     
kolo 


Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 103
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-08-27, 10:04   

A wymieniliscie zamki tak jak na poczatku prosil pan gospodarz?
_________________
Powy?szy post wyra?a jedynie opini? autora w dniu dzisiejszym. Nie mo?e on s?u?y? przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani ka?dym innym nast?puj?cym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl?d?w, bez podawania przyczyny.
 
     
FixxxeR77 

Etap Osiedla: III
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 8
Skąd: Marcinkowskiego 6B
Wysłany: 2008-08-27, 11:06   

Czy ktoś wie na jakim piętrze było włamanie?
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-08-27, 11:51   

Przykre to - ale zapewne prawdziwe. Skoro ktoś napisał - to wie.
Współczuję okradzionym.

Mówią, że na złodzieja zamka nie ma. Wymiana kluczy - czyli co? Posądzamy tych, którzy wstawiali zamki? A może tych, którzy te klucze nam wręczali?
Ponoć na złodzieja i bezpieczeństwo - najlepszy jest DOBRY sąsiad...
_________________
Dziadek Władek
 
     
mieszkaniec 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-27, 14:23   

mnie sie w głowie nie miesci to co tu czytam! normalnie odechciewa sie mieszkać! okradzine mieszkania to już naprawde szczyt teraz to juz chyba zostaje jakies osiedlowe zabójstwo bo nie wiem co jeszcze moze nas spotkac! w ogóle te wszystkie kradzieze i włamania sa bardzo dziwne i tajemnicze! skradziny rower z zamknietej rowerowni skradziony komputer z piwnicy włamanie doi mieszkań akurat tych a nie innych! przecież nikt obcy nie wie ze akurat w tej komórce jest komputer ani nie włamuje sie do rowerowni w biały dzień te mieszkania to tez dziwne ze nikt nic nie wiedział o tym! uważam że za tym wszystkim stoja osoby które pewnie dobrze znamy! również te okradzine samochody i jeden skradziiony nie są przypadkowe! czy ktoś ma podobne zdanie?

uważam że zamieszkanie tu i wybór mieszkania w tbsie było najgorszym wyborem! odechciało mi sie tu mieszkać!
 
     
loozik 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: 6a
Wysłany: 2008-08-27, 14:24   

Dziadek Władek napisał/a:
Wymiana kluczy - czyli co? Posądzamy tych, którzy wstawiali zamki? A może tych, którzy te klucze nam wręczali?


Dziadek Władek, Ty znowu szukasz dziury w całym. Wyluzuj trochę! Tu chodziło o to, że te wkładki zamków są najprostszymi wkładkami, które złodzieje otwierają w 3 minuty.
 
 
     
loozik 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: 6a
Wysłany: 2008-08-27, 14:48   

Chyba jedynym rozwiązaniem tak w przypadku samochodu, jak i mieszkania jest dobre ubezpieczenie albo przeprowadzka do innego, spokojniejszego kraju.
 
 
     
kolo 


Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 103
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-08-27, 17:10   

mieszkaniec,Dziadek i reszta mniej wiedzacych.Czy wy naprawde jestescie ,aż tak bardzo ufni,ze ufacie łebkom w firmach ktore montowaly te zamki w drzwiach.To samo tyczy sie piwnic jak i mieszkan.Sasiad z mojego pietra gadal ze za pol roku jak ktos nie wymieni to sie zdziwi jak mu okradna.Takie przypadki bardzo czesto sie zdarzaly w nowo budowanych blokach.Setki firm sie przetoczyly po tych blokach.Dlatego to zaden ewenement.Na starszych osiedlach sie to raczej nie zdarza,no chyba ze parter przez okno,ale przez dzrwi ciezko bo sasiedzi sie znaja raczej.

Uwazam ze te wydarzenia sa kolejnym argumentem do bombardowania TBS pismami,albo jednym wspolnym o monitoring.Telefony od nas wszystkich takze pomoga na dole w gablocie macie numer do pana.Aleksandra ,gospodarza glownego.Wiec nie plakac tylko do dziela !!!
_________________
Powy?szy post wyra?a jedynie opini? autora w dniu dzisiejszym. Nie mo?e on s?u?y? przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani ka?dym innym nast?puj?cym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany pogl?d?w, bez podawania przyczyny.
 
     
agn_knu 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: Katowice
  Wysłany: 2008-08-27, 19:24   

Witam, potwierdzam, że kradzież została dokonana, między innymi w moim mieszkaniu.
Woli wyjaśnienia; zamki w drzwiach zostały wymienione po dwóch dniach od otrzymania kluczy do mieszkania. Zamki wysokiej klasy sforsowane bez widocznych śladów. Wszystko miało miejsce w godz. 09.00-12.00.
Fakt kradzieży został zgłoszony na policji i w TBS.

Proszę za każdym razem zamykajmy bramki i drzwi na klatkę, które notorycznie są otwarte, zwracajmy uwagę na to kto wchodzi na teren domu.

Apel- proszę jeśli ktokolwiek zauważył coś podejrzanego, widział postronne osoby w dniu 26.08.08 w powyższych godzinach proszę o informację lub anonimowo w V Komisariacie Policji Katowice– Szopienice, tel. 256-83-41
 
     
anka.j 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 2
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-27, 19:46   

Do postu agn_knu czułam się całkiem bezpiecznie, myśląc sobie, że ehm - cóż, nie wymienili sobie zamków to mają to, co było do przewidzenia. Jeśli natomiast złodziej miał czas na włamanie się, a nie na otworzenie sobie właściwym kluczem oowiednich drzwi, to właściwie nikt z nas nie może czuć się bezpiecznie.

Tylko jednego nie rozumiem - w ciągu jednego dnia złodzieje włamali się do trzech mieszkań w tym samym bloku, wyniesiono jak wnoszę jakieś rzeczy, zrobiono to w środku dnia i nikt niczego nie widział? Fakt, w większości się nie znamy, bo jednak jest to duży dwunastopiętrowy blok ale jednak chyba komuś, choć jednemu człowiekowi musiało się coś rzucić w oczy. Złodzieje musieli wjechać na teren osiedla, wejść do trzech mieszkań, przynajmniej raz z każdego wyjść, znieść coś do samochodu i spokojnie przez nikogo nie zauważeni odjechać?

Załóżmy monitoring, nawet na własny koszt, to będziemy się czuć bezpiecznie i spokojnie będziemy mogli wjść do pracy, czy wyjechać na wakacje. To, że nie wybrałabym się tu sama na spacer w środku nocy było dla mnie oczywiste, jednak wydawało mi się, że brama+drzwi na dole+drzwi antywłamaniowe stanowią dla złodzieja już pewną przeszkodę. Jeśli nie stanowią, to zróbmy coś z tym, być może monitoring się sprawdzi.
 
     
Mariusz 

Dołączył: 06 Kwi 2008
Posty: 16
Skąd: Marcinkowskiego
Wysłany: 2008-08-27, 21:25   

A ja mam przeczucie że to ktoś z 6A lub z 6B. Już wtedy jak rower zginął było podejrzane, poźniej komputer. Każdy narzeka a ilu z was pofatygowało się na Policję w celu złożenia zeznania jak było wezwanie ? (wiem każdy sobie pomyślał to nie ja, jak oni mogą mnie fatygować, zwykłych ludzi ciągają itp) Z tego co mi policjant przekazał mało kto się zgłosił, ja musiałem specjalnie się z pracy urywać (w końcu obowiązek obywatelski) a większość okazuje się że miała to gdzieś i się tylko wielce interesuje jak jego to dotyczy. A niech przyjdzie 100% mieszkańców na komisariat i niech od każdego Policja pobierze odciski palców w celu porówania (o ile Policja staneła na wysokości zadania). To pewnie jacyś amatorzy i o tuszowaniu odcisków pewnie nie myśleli. Trzeba wykluczyć podejrzenie na lokatorów albo znależć czarną owce.
 
     
Kenzo 

Dołączył: 16 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: 4a, Katowice
Wysłany: 2008-08-27, 21:45   

Policjanci myślą ,czy może myśleli,że teren tych bloków jest monitorowany.
Wiem,bo rozmawiałem z jednym z nich.Oni nie mieli pojęcia,że tu nie ma kamer.
To jakiś absurd.Skoro myśleli że TBS założył kamery,to rzadko patrolowali ten teren.
To jakaś paranoja.
Mnie tez skradziono rower z rowerowni i bardzo współczuje tym poszkodowanym.
Dzwoniłem do gospodarza i dowiedziałem się, że na naszym osiedlu nie ma ani jednej rowerowni,która nie byłaby okradziona.To skandal.
To osiedle przyciąga meneli i złodzieji ,a TBS nic nie robi by temu zapobiec.
Już to kiedyś pisałem,cóż z tego,że bramki będą zamykane jak przez śmietniki można wejść o każdej porze dnia i nocy.
Przydałoby się jakieś spotkanie zorganizowac z dyrekcją katowickiego TBS-u,może większość ich przekona,bo pojedyńcze głosy do nich nie docierają.
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-08-28, 08:44   

loozik napisał/a:
Dziadek Władek, Ty znowu szukasz dziury w całym. Wyluzuj trochę! Tu chodziło o to, że te wkładki zamków są najprostszymi wkładkami, które złodzieje otwierają w 3 minuty.

Już "wyluzowałem" loozik, po tym poście:
agn_knu napisał/a:
zamki w drzwiach zostały wymienione po dwóch dniach od otrzymania kluczy do mieszkania. Zamki wysokiej klasy sforsowane bez widocznych śladów

Naprawdę współczuję - choć to nic nie zmieni.
kolo napisał/a:
mieszkaniec,Dziadek i reszta mniej wiedzacych.Czy wy naprawde jestescie ,aż tak bardzo ufni,ze ufacie łebkom w firmach ktore montowaly te zamki w drzwiach.To samo tyczy sie piwnic jak i mieszkan

Nie feruj wyroków - choć to bardzo proste.
I - chciałbym ufać ludziom. Pomimo wszystko ufam. Nawet takim "łebkom" z firm.
Wiesz dlaczego?
Bo chciałbym, aby i mi ufano - nie tylko na podstawie papierka uczelni czy dowodu osobistego.
Nie wiem, jak długo otwiera sie tani zamek - ani drogi. Nie próbowałem tego.
Twierdzę tak jak powyżej - na złodzieja zamka nie ma; uczą nas tego te nowe i te o wiele starsze czasy.
DOBRY SĄSIAD - to jest to. Tylko po czym to mamy poznać? Jak go poznać?
Przy kieliszku, przy budce z piwem? Ot - równy gość...
Jestem za monitoringiem - ale na tyle dyskretnym, aby chłopak mógł pocałować dziewczynę bez świadomości, że ktoś to obejrzy:-) i bedzie potem "rył ze śmiechu".
Miłego, pomimo wszystko, dnia.
_________________
Dziadek Władek
 
     
mieszkaniec 

Dołączyła: 27 Sie 2008
Posty: 8
Skąd: katowice
Wysłany: 2008-08-28, 13:13   

Mariusz napisał:
"A ja mam przeczucie że to ktoś z 6A lub z 6B. Już wtedy jak rower zginął było podejrzane, poźniej komputer. Każdy narzeka a ilu z was pofatygowało się na Policję w celu złożenia zeznania jak było wezwanie ? (wiem każdy sobie pomyślał to nie ja, jak oni mogą mnie fatygować, zwykłych ludzi ciągają itp) Z tego co mi policjant przekazał mało kto się zgłosił, "
a ja nie rozumiem co on pisze bo pierwsze słysze zeby policja robiła cokolwiek w którejś z tych spraw! ja właśnie cały czas jestem oburzona że policja nawet nie przesłuchiwała nie zbierała odcisków palców nie pukała do drzwi! Pierwszy raz sie dowjaduje ze były jakies wezwania! w takim razie dlaczego nie dla wszystkich?! w ogóle ani razu nie widziałam policji na naszym osiedlu! o każdej z tych z praw dowiedziałam sie tylko i wyłącznie z tego forum! nikt nic nie mówi ogólnie wyglada tak jakby każdy przyjął to za cos normalnego i panuje wszechstronna cisza! gdyby nie to forum to do tej pory zyłabym w przekonaniu że to cudowne spokojne osiedle!

zgadzam sie z mariuszem w to jest ewidentnie ktoś z mieszkańców zamieszany!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

• POLECAMY FORUM INTERNETOWE Osiedle Sławka - Katowice
Warszawa - Sushi dowóz DOSTAWA
Restauracja Sushi Warszawa Ochota
Służba Cywilna - Portal oraz Forum Pracowników
Klub Fiat 500 - Polska Strefa FIATA 500

Fryzjer Katowice Zawodzie

Kurs Prawo Jazdy kat. B - Katowice
Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak
Pozycjonowanie stron WWW
SUSHI Pruszków Restauracja
Strona wygenerowana w 0.04 sekundy. Zapytań do SQL: 12