TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy Strona Główna TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy
Forum TBS Katowice osiedle "Bulwary Rawy" dzielnica Zawodzie w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Koniecznie powiadom swojego sąsiada o tej stronie...


Poprzedni temat «» Następny temat
GOŁĘBIE
Autor Wiadomość
wesola 
wesola

Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 39
Skąd: Bulwary Rawy
Wysłany: 2008-06-30, 20:07   GOŁĘBIE

Chcia?am zapyta?, czy macie jakie? pomys?y na te okropne srajptaki?
Chodz? sobie po balkonach jak po swoich gniazdach, gruchaj? i pozostawiaj? nieczysto?ci.
Widzia?am (i sama te? tak zrobi?am), ?e dmuchawce ludzie maj?,ale go??bie nie s? takie g?upie, bo po paru dniach przygl?dania si? z boku co to tam zamontowa?am ju? si? nie boj? i dalej mi tu spaceruj?.
Ostatnio zmieniony przez Eve 2009-09-11, 16:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-01, 07:04   

Pewno ?e nie s? g?upie:-) Je?eli madre - to zostawiona na balkonie rolka papieru toaletowego za?atwi spraw?. Szybko wykapuj?, ?e nale?y wszystko pi?knie ?adnie wytrze? i - wynie?? w dziobie do kosza:-)
Ale fakt - najlepiej bydowa? ca?kiem "zamkni?te" osiedla - pod kloszem:-) Co to b?dzie, jak drzewa urosn?...

Mi?ego dnia.

A tak naprawd? to jest to problem w wielu miastach i na wielu osiedlach. Do dzi? nie rozwiazany.
_________________
Dziadek Władek
 
     
wesola 
wesola

Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 39
Skąd: Bulwary Rawy
Wysłany: 2008-07-01, 11:52   

Jestem przeciwniczk? budowania takich osiedli jak te... bez zieleni, ale z tymi go??biami to co? nie tak, bo ca?e dotychczasowe ?ycie mieszka?am w KSM i nigdy ?aden go??b nie przylecia? mi na balkon
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-01, 12:41   

No i tu mo?emy sobie poda? r?k?
wesola napisał/a:
Jestem przeciwniczk? budowania takich osiedli jak te... bez zieleni

Smutne to osiedle - cho? kolorowe. Spotka?em ludzi, kt?rzy si? zastanawiaj?: "to dla VIP'?w?"
Przykro patrze? na kamienne bruki, kt?re zajmuj? prawie ca?? t? ogrodzon? powierzchni? - skrawki zieleni, wypalonej przez s?o?ce i zdeptanej - tylko podkre?laj? wszechw?adne panowanie kamienia.. Mo?e jak uro?nie te kilka drzewek - b?dzie przyjemniej?
Siatki nie dodaj? mu uroku. Boisko - pewno, potrzebne, bo mo?na gdzie? gra? w pi?k? - a przecie? zupe?nie niedaleko jest ca?y kompleks boisk. Mo?e – za daleko?
Jak?e wspaniale mo?na by?o wkomponowa? tam ?adny, ca?kiem spory skwerek (zapewne zaraz wielu powie, ?e za?atwia?y by si? tam psy…), klomb z kwiatami, ?aweczki – mo?e nawet „mini fontann?”?:-) Za kilka lat by?o by to wspania?e miejsce wypoczynku, spotka? lokator?w tych trzech „elitarnych” blok?w.. Czy? nie by?a by wi?ksza integracja mieszka?c?w jak na boisku, z kt?rego korzysta kilkunastu m?odych ludzi ( i s?usznie, bo po to je zrobiono i nie powinno by? puste) i najch?tniej by je zamkn?li na k??dk?, jak nie odbywaj? si? „mecze”. Ciekawostka – mo?na gra? w siatk? z papierosem w ustach:-)
Czy przychodz? na to boisko „z zewn?trz”? Nie wiem – ono integruje z sob? tylko niewielk? grupk? mieszka?c?w, wiec – trudno pozna?.
Tak naprawd? wygl?da to osiedle jak jaki? nowoczesny zak?ad karny – z tymi wysokimi i jeszcze wy?szymi w jego ?rodku (w?a?nie to boisko) siatkami.
Ale – sprawa go??bi…
Wiesz, wesola – mo?e po prostu Ci? polubi?y? Wiem – jest problem. Do jakiego? czasu to bawi – ale potem tylko przykl??… Nawet jak ten go??b kr?ci g??wk? i pi?knie grucha. Nie napisa?em tego posta wcze?niej z?o?liwie…
Jednak nie chcia?bym do?y? czas?w, gdzie przyrod? mo?na b?dzie dziecku pokaza? tylko w TV, ZOO lub na obrazku… Mo?e za kilka lat zat?sknimy do widoku go??bia, spaceruj?cego po balkonie, cz?sto ukwieconym. B?d? to jedne z niewielu oaz zieleni na tych wybetonowanych osiedlach.
Pozostan? tylko te kamienne odizolowane od wszystkiego pustynie, „szyby niebieskie od telewizor?w”, szyfry, kody, sztuczna trawa i sztuczne drzewa.
Wiesz – jest taka piosenka skomponowana przez Jurka Por?bskiego – „Stary Dziadek”.
Po drodze idzie stary dziadek,
Taki naprawd? stary dziad.
Ma oczka smutne i kaprawe,
I osiemdziesi?t par? lat.

I tak co wiecz?r nad Star? ?win?
W??czy si? takich dziadk?w sto.
I gdzie ja p?jd? ze swoj? dziewczyn?,
Co oczy ma jak kwiaty lnu.

Smutne jest ?ycie starego cz?owieka,
Smutne jest ?ycie i smutny los.
Nikt go nie kocha i nikt go nie czeka,
No i przewa?nie ma pusty trzos.

A wi?c gdzie dziadek ma chodzi? na spacery,
Gdzie na spacery ma taki dziadek i???
Wi?c wy zakochani id?cie do jasnej cholery,
Bo dziadek b?dzie si? przechadza? dzi?.

Nie jestem jeszcze a? takim „starym dziadkiem” – ale gdzie oni maja i?? na spacer na takim osiedlu? Gdzie maja usi??? i przytuli? si? ci „zakochani”? Mo?e na boisko? A co zrobi?, jak w?a?nie b?dzie mecz?:-) C?? – musz? im (gorzej z zakochanymi) wystarczy? balkony.
A wiesz – mam pomys?:-) Zakratowa? jeszcze balkony – a mo?e i okna… Czuliby?my si? zapewne wtedy „bezpieczni i szcz??liwi”. I pod??czy? do tych krat „elektrycznego pastucha”:-( G?upie, prawda?
Z dwojga z?ego wol? ju? te go??bie:-)
Pozdrawiam – i mi?ego dnia:-)
_________________
Dziadek Władek
 
     
loozik 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: 6a
Wysłany: 2008-07-01, 20:34   

Ja mam odmienne zdanie :) Mi podoba si? tak, jak jest... z boiskiem. Zielonego jest w sam raz, bo nie chcia?bym mieszka? w parku. Kwiatki s? mi oboj?tne, drzewka OK, ale bez przesady z wielko?ci? i ich mnogo?ci?. Ka?dy ma swoje wyobra?enie pi?kna i czysto?ci... ja mam takie ;)
 
 
     
kogut 


Etap Osiedla: III
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 160
Skąd: ...że
  Wysłany: 2008-07-01, 20:51   

Ja mam czasem wra?enie, ?e te dyskusje na forum bior? inspiracj? w ogromnych upa?ach :-) . Mimo wszystko dla Ligi Walcz?cych z Go??biami owacja na stoj?co. Ten pomys?, troch? przypominaj?cy propagand? ZSRR o stonce, nawet mnie zainspirowa? i dzi? p?? godziny szuka?em na osiedlu go??bia. Nie ma... :-( To musi by? spisek!

P.S. Pozdrawiam te? wszystkich to czytaj?cych i nie w??czaj?cych si? w dyskusje. W??czcie si? przynajmniej czynnie w walk? z go??biami. Albo chocia? pom??cie mi jakiego? znale?? :cry:
 
 
     
loozik 

Dołączył: 23 Sty 2008
Posty: 138
Skąd: 6a
Wysłany: 2008-07-01, 22:35   

Ja mam kilka... w lod?wce :mrgreen:
 
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-02, 06:09   

Pono? z m?odych go?ebi jest wspania?y roso?ek - taki wzmacniaj?cy:-(
Loozik, kogut - przynajmniej kilka post?w przyby?o; jeszcze nigdy nie pisa?em na tak "cieniutkim" Forum.
No - ale ci??ko co?kolwiek pisa?, jak na Forum jest nieco powy?ej setki user?w - a tylko kilku z nich co?kolwiek napisze, bo i po co?
Spotykaj? si? na co dzie? i pogadaj?.
Sa to co najwy?ej "posty - riposty" i tyle.
Wiesz, loozik - ja m?g?bym mieszka? w parku - byle nie na ?awce czy w kartonowym pudle... Szkoda, ?e kwiatki s? Ci oboj?tne - bo przecie? s? pi?kne. Mo?e nie pachn? jak kiedy? - ale... Da?e? kiedy? komu? kwiaty?:-)
Drzewka - bez przesady; jasne. Po co je potem wycina? jak urosn?, a tak si? robi. Kiedy? si? nad tym nikt nie zastanawia? - ka?dy chcia? by by?o szybko "zielono". Potem - k?opoty, bo sadzono "szybko rosnace" drzewa.
Mo?na mie? zupe?nie inne wyobra?enie pi?kna - ale nie mo?na czysto?ci...
Czysto?? - to czysto?? i tyle.
kogut napisał/a:
Pozdrawiam te? wszystkich to czytaj?cych i nie w??czaj?cych si? w dyskusje.

My?lisz ?e tych "czytaj?cych" co? skusi do pisania?
Mo?e...
Mo?e wyj?cy pies, uszkodzone czy skradzione auto, miaucz?cy kot czy wreszcie wdepni?cie w co? inaczej pachn?cego jak kwiatki.
Poza tym maj? ca?e to pisanie na forum w nosie - albo gdzie? o wiele g??biej.

No to - pozdrowienia dla go??bi:-)
Niech sobie lataj?, gruchaj? i nie udaj? stonki:-)
Mi?ego dnia:-)
_________________
Dziadek Władek
 
     
kogut 


Etap Osiedla: III
Wiek: 40
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 160
Skąd: ...że
Wysłany: 2008-07-02, 07:41   

B?d? bezwzgl?dnie szczery i bezpo?redni. Dziadku W?adku co ty do jasnej cholery wci?gasz? To musi by? mocne bez dw?ch zda? :shock:
 
 
     
Sowik 
GieKSiarz


Etap Osiedla: III
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 34
Skąd: 6B
Wysłany: 2008-07-02, 08:50   

Zrobi?em sobie d?ugi odpoczynek od tego forum. Wr?ci?em, czytam i po?egnam si? z nim na zawsze.

Dziadek W?adek napisał/a:
jeszcze nigdy nie pisa?em na tak "cieniutkim" Forum


Mo?e warto si? zastanowi? dlaczego??
Ile? mo?na czyta? ?alenia si? sfrustrowanych lokator?w? A to klamka brudna, a to pies szczeka, a to videofon nie umyty, a to na quadach je?d??, a to planuj? budow? bloku i zas?oni? widok z okna, a to komu? cieknie z auta, a to ?e z?odzieje wchodz? na teren, a to ?e teren ogrodzony i wygl?da jak w zak?adzie karnym, a teraz nawet go??bie przeszkadzaj?... Ludzie, to gdzie Wy znajdzecie warunki, kt?re Was zadowol????

Ja wiem, ?e ?yjemy w stresuj?cych czasach i w ci?g?ej pogoni za wykszta?ceniem, pieni?dzmi czy karier?, ale czy to pow?d, ?eby by? zgorzknia?ymi zgredami??? Nie obra?ajcie si? moi mili s?siedzi, po prostu wrzucam sw?j kamyczek do tego ogr?dka narzeka?...

?ycz? mi?ego dnia i patrzenia na szklank? jako do po?owy pe?n?, a nie do po?owy pust?...
_________________

 
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-02, 09:24   

Nie rozumiem, kogut... Co "wyciagam"?:-(

Ale - znalaz?em kawa?eczek wspomnie? - z pewnej strasznej nocy, z pewnego wieczoru...
Trgo wieczoru by?em w Tychach, na zimowym PPP (Port Pie?ni Pracy). jak zwykle weso?o, przyja?nie, ludzie rozbawieni...
Nikt dok?adnie nie wiedzia?, co si? dzieje. Wiedzieli?my tylko, ?e na ?l?sku dzieje si? co? tragicznego.
Powoli markotnieli?my, nads?uchowali?my, dochodzi?y strz?pki informacji..
Jeszcze jeden zesp?? - z Niemiec.
Ba scenie pojawi?o si? kierownictwo Festiwalu.
Prosz? pa?stwa...
Pad?y dok?adne informacje o tym, co si? dzieje. Jeszcze bez "danych" o ofiarach - te by?y r??ne; "prawdopodobnie" zgin?li ludzie...
Doko?czymy koncert - ale prosz? sie nie bawi?. Prosz? pos?ucha?...
Pos?uchali?my - a zesp?? gra? ?wietnie, cho? do "innej" widowni....

Zapewne wiecie, co to by?a za noc.
Zilustruj? j? takim fragmentem wspomnie?:
"Wstyd!
Taka tragedia, a mnie ?al ptaka. To by? nasz pupil, superas, nazywali?my go Lider. Guzik wart, tam zgin?li ludzie….
Mieli najlepsze go??bie pocztowe w Polsce. Takie Miss Polonie, mistrzowie skoczni, po 10 tysi?cy z?otych ka?dy.

Siedzia?y w klatkach na ?rodku hali. Kot?owa?y si?, g??wki zadar?y w g?r?, musia?y us?ysze? trzask, dojrze? szczelin?, wyczu? wzrost ci?nienia.
Chwil? p??niej run?? dach. Na ?rodku hali zosta?a miazga.

Ale od drzwi poszed? ogromny podmuch, m?g? przewr?ci? st??, klatki mog?y si? otworzy?, uwolni? ptaki.

Go??bie s? szybkie, z wiatrem w ogonie p?dz? nawet 120 kilometr?w na godzin?. W Sosnowcu, w Piekarach powinny by? po kwadransie, po godzinie w Starokrzepicach. Dach run?? w sobot? o 17.15. By? zmrok, a go??bie potrzebuj? s?o?ca, chocia? promyka dla orientacji.

To dlatego w nocy siedzia?y przytulone na rumowisku. Niekt?re wzbija?y si? w niebo i zaraz wraca?y. Wy?y koguty karetek i woz?w stra?ackich, ludzie wyli. Go??bie s? p?ochliwe, ale noc straszniejsza ni? ha?as.

A mr?z, a g??d? By?o -15 stopni. Wytrzymaj? do -50, bez jedzenia i picia osiem dni.

Rano w niedziel? mg?a. Kolejny wr?g go??bi. W drodze do domu czyhaj? druty niskiego napi?cia, jastrz?bie i "go?embiorze". "Go?embiorz" to najgorsza obelga. ?apie cudze ptaki, podcina lotki, wi?zi.

?eby tylko si? nie m?czy?y - my?leli. Go??b b?dzie szuka? domu, a? padnie albo o?lepnie z wycie?czenia."

To nie jest do nikogo - osobi?cie.
Ot - o go??biach...
Naprawd? maj? du?o wrog?w. Jednymi z nich s? - ludzie....
Mi?ego dnia:-)

Mo?e to nie miejsce na taki temat, ale tak przy okazji GO??BIA - warto o nim sobie przypomnie
_________________
Dziadek Władek
 
     
Dziadek Władek 


Dołączył: 08 Kwi 2008
Posty: 144
Skąd: Europa
Wysłany: 2008-07-02, 09:47   

Sowik napisał/a:
Wr?ci?em, czytam i po?egnam si? z nim na zawsze

Sowik - mo?e zamiast si? "?egna?" - zaczniesz pisa??
Masz racj?
Sowik napisał/a:
Mo?e warto si? zastanowi? dlaczego??
Ile? mo?na czyta? ?alenia si? sfrustrowanych lokator?w?
pisz?c te s?owa. Wi?c - podaj temat - mo?e kto? "pociagnie"?
Jest tyle fajnych spraw - przecie? nie musi to by? o tym osiedlu, jego mieszka?cach i ich "bol?czkach"...
Forum nie mo?e by? tylko "osiedlowe", bo po prostu "umrze".
Mi te? nie chce si? wierzy?, ?e ponad setka ludzi nie ma nic do powiedzenia' no, mo?e bardzo niewiele.
Mi?ego dnia:-) - nie uciekaj tylko pisz:-)
_________________
Dziadek Władek
 
     
kociamama 


Etap Osiedla: III
Dołączyła: 07 Kwi 2008
Posty: 12
Skąd: Marcinkowskiego
Wysłany: 2008-07-02, 11:19   

Witam wszystkich po d?ugim niebycie.
Czytam, ?e go??biom si? obrywa. Biedne ptaki ! Nikt niestety nie wymy?li? ptasiej toalety. S? cz?stk? przyrody podobnie jak my i musimy si? na wzajem tolerowa?. Ptaki nas, a my ich. Mnie go??bie za oknem ciesz? podbnie jak i inne ptaki.
Jaki urok ma niebo bez ptak?w? Jak dzie? bez s?o?ca.
 
     
wesola 
wesola

Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 39
Skąd: Bulwary Rawy
Wysłany: 2008-07-02, 12:45   

Ja kocham przyrod? i zwierz?ta,ale m?j synek jest dla mnie najwa?niejszy i nie chc?, ?eby zachorowa? jak zje takie go??bie g?wienko :-| A dziecka nikt nie upilnuje.
Kogut - zapraszam do mnie na taras, to sobie pogruchasz z go??bkami :-D mo?e Ciebie pos?uchaj? :mrgreen:
 
     
wesola 
wesola

Etap Osiedla: III
Wiek: 41
Dołączyła: 18 Sty 2008
Posty: 39
Skąd: Bulwary Rawy
Wysłany: 2008-07-02, 12:47   

Ludzie, to gdzie Wy znajdzecie warunki, kt?re Was zadowol????

Na Kukuczki :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

• POLECAMY FORUM INTERNETOWE Osiedle Sławka - Katowice
Warszawa - Sushi dowóz DOSTAWA
Restauracja Sushi Warszawa Ochota
Służba Cywilna - Portal oraz Forum Pracowników
Klub Fiat 500 - Polska Strefa FIATA 500

Fryzjer Katowice Zawodzie

Kurs Prawo Jazdy kat. B - Katowice
Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak
Pozycjonowanie stron WWW
SUSHI Pruszków Restauracja
Strona wygenerowana w 0.03 sekundy. Zapytań do SQL: 14