TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy Strona Główna TBS Katowice - Osiedle Bulwary Rawy
Forum TBS Katowice osiedle "Bulwary Rawy" dzielnica Zawodzie w Katowicach

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload
 Ogłoszenie 
Koniecznie powiadom swojego sąsiada o tej stronie...


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o założenie satelity (talerza)
Autor Wiadomość
Lazarow 


Etap Osiedla: III
Wiek: 36
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 4
Skąd: 2A K-ce
Wysłany: 2008-01-10, 12:28   Pytanie o założenie satelity (talerza)

Witam,
Mam takie pytanie: Czy, ?eby za?o?y? sobie satelit? (chodzi o talerz) na moim balkonie musz? przed?o?y? jakie? specjalne pismo do zarz?du czy kogo tam ?
_________________
-- Wielu otrzymuje rady ale tylko m?drzy z nich skorzystaj? -- Samurai Jack :D:D:D :P
Ostatnio zmieniony przez Eve 2009-09-11, 16:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-10, 14:12   

Wi?c po kolei, TBS nie zezwala na monta? anten w og?le, moje pierwsze pytanie przed odbiorem kluczy by?o o sygna? z anteny satelitarnej w gniazdku okaza?o si?, ?e nie ma, wi?c poinformowa?em, ?e za?o?? anten? us?ysza?em, ?e nie wolno mimo to zamontowa?em j? na balkonie nie uszkadzaj?c ?adnych element?w budynku po prostu na por?czy z specjalnym uchwytem, je?li potrzeba wiem gdzie mo?na kupi? lub jak trzeba instalatora to polecam si? na przysz?o??, ale wracaj?c do tematu TBS nie mo?e zabroni? wieszania anten skoro nie ma instalacji SAT konstytucyjne prawo zezwala nam na dost?p do wszelkich medi?w i nikt nie mo?e Nam ich zabroni? wr?cz przeciwnie ma nam je udost?pnia?. TBS natomiast powinien ustosunkowa? si? i wyrazi? gdzie taka antena ma by? zamontowana mog? np. powiedzie?, ?e tylko na dachu w danym miejscu i lokator musi si? do tego ustosunkowa?, cho? nadal nie rozumiem jak mo?na odda? nowy blok bez takiej instalacji w Gliwicach ka?dy TBS na dzie? dzisiejszy tak? posiada, o innych miastach nie wiem za to wiem, ?e koszt 1 gniazdka wacha si? w okolicach 100 z?, wi?c nie jest to a? taki olbrzymi wydatek za to nie ma ?adnych anten na balkonach.
 
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-01-10, 14:33   

Na II etapie Bulwar?w Rawy by? ten sam problem - niby nie mo?na wiesza? ale ludzie wieszaj? i przez 7 lat nikt sie do tego nie doczepi?...
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
Eve 
Administrator

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 180
Skąd: 6A Katowice
  Wysłany: 2008-01-10, 14:43   

Co to jest ten II / III etap ?
 
 
     
L4MB3RT 

Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 7
Skąd: 2A Katowice
Wysłany: 2008-01-10, 14:44   

Mialem ten sam problem... niestety oferta programowa UPC mi nie odpowiadala, wiec jedynym rozwiazaniem byla antena na balkonie, wyglada to beznadziejnie, ale sami do tego doprowadzili - w TBS na Krasinskiego wszytscy maja dostep do zbiorczej anteny satelitarnej i nie ma takiego problemu. Nikogo o zgode nie pytalem, ale slyszalem od gospodarza budynku, ze praktyka taka jest zabroniona...
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-01-10, 14:54   

Eve napisał/a:
Co to jest ten II / III etap ?


Kochanie II etap to tam gdzie mieszkali?my a III to tu gdzie obecnie mieszkamy...
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
Eve 
Administrator

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 180
Skąd: 6A Katowice
  Wysłany: 2008-01-10, 15:53   

A I tez jest??
 
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-01-10, 16:30   

z I jest tylko 1 budynek - przy tym parku (kilki drzewach) :-)
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-15, 14:05   

Witam wszystkich ponownie u mnie zn?w wizyta w sprawie anteny, ale dzisiaj to ju? by?o gor?co nie wiem czy mnie sobie upatrzyli czy og?lnie u wszystkich byli, nie daj? zgody i koniec na dodatek jak wspomnia?em, ?e cos jest nie tak skoro nie ma anteny za to jest UPC i ?e to pewno przekr?t to pan mnie zaraz s?dem straszy? za pom?wienia i mia? ?wiadka od razu ?wiadkowi kaza? zapami?ta? itd., dla mnie to ju? sprawa przes?dzona, je?li kto? tak reaguje na taka wypowied? to pewno czystego sumienia nie ma, ale nie mnie to ocenia?, sami oni wiedza najlepiej. Ja zdania nie zmieni? nie mo?e mi kto? narzuca?, co ja mam ogl?da? a co nie p?ki, co jako?? kabl?wki jest niezadowalaj?ca i umywa si? od HD, po lekkim przeanalizowaniu regulaminu doczyta?em si? r?wnie?, ?e nie wolno nam pod??cza? innego dostawcy internetowego ni?, UPC, je?eli wymaga?oby to poci?gni?cia kabla, no i znowu mi si? narzuca, od kogo mam bra? Internet a od kogo nie a ja z kumplem chce sobie za?o?y? swoje ??cze powiedzmy z, polpaku, bo mam takie potrzeby i co nie mog? znowu ograniczenie mojej wolno?ci, ludzie gdzie my ?yjemy powiedzia?em, ?e anteny nie ?ci?gn? najwy?ej spotkamy si? w S?dzie, o dalszych losach i przebojach b?d? informowa? na bie??co, je?li s? ch?tni to mo?emy szybciej ni? oni za?o?y? spraw? o ograniczenie wolno?ci wyboru i dost?pu do medi?w. Je?li kto? ma jakie? informacji itp. To prosz? o kontakt na priv, spr?bujemy co? z tym zrobi? a pole do popisu mamy szerokie.
 
 
     
Eve 
Administrator

Wiek: 35
Dołączyła: 08 Sty 2008
Posty: 180
Skąd: 6A Katowice
Wysłany: 2008-01-15, 14:28   

I w dodatku p?otem nas oplotli :P
 
 
     
MMA 


Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 69
Skąd: się tu wziąłem
Wysłany: 2008-01-15, 16:15   

W tym ca?ym zamieszaniu jest 1 rzecz. Dlaczego nie zezwolili na wystawienie anteny. I tutaj wg. prawa budowlanego, bezpiecze?stwa u?ytkownik?w maj? prawo zakazania wieszania anten satelitarnych, kwiatk?w itp na balkonach ?cianach itd. Przyjdzie wiatr dmuchnie antena spadnie komu? na g?owe a pamietajcie my jestesmy tylko najemcami mieszka? a nie w?ascicielami i musimy sie do tego dostosowac a odszkodowanie tej osobie kto zap?aci. Mia?em ten sam k?opot tylko z kwiatkami i ludzie wieszaj? do wewnatrz ;-) . Co do kabl?wki internetu przypuszczam ?e trzebaby by?o uderzyc do TBSu na Krasi?skiego i z?o?yc jakie? papierki podania itp. Przypuszczam ?e i tak gra nie warta ?wieczki. :-/
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-15, 22:01   

Ok ja napisze o?wiadaczenie i? za monta? anteny i wszelkiego rodzaju szkody wyrz?dzone przez moja anten? bior? odpowiedzialno?? na siebie, a jak kto? tak bardzo sie boi o bezpieczenstwo to powinien zrobic zbiorcz? antene na dachu dla wszystkich 1 sztuka i ju?, po problemie jak jest wi?cej kablki do mieszkania do gniazdka podci?gni?tych to ja mog? ca?y monta? i instalacje wzi??? na siebie powiedzmy z 10 letni? gwarancj? a nie jak TBS za 10 z? miesi?cznie bo tyle podobno biora na innych blokach tak mi dzisiaj pan powiedzia?.
 
 
     
arczi 

Etap Osiedla: II / III
Wiek: 48
Dołączył: 09 Sty 2008
Posty: 169
Skąd: 6A, Katowice
Wysłany: 2008-01-15, 22:27   

Szuka?em szuka?em i znalaz?em, za pomoc dzi?kuje kole?ance, DEE bo ona nasun??a mi pewn? stron? i po nitce do k??bka znalaz?em szczeg??y w samym Parlamencie Europejskim.

CYTUJE DOKUMENT PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO:

„Uwagi Komisji dotycz?ce petycji
Przede wszystkim Komisja pragnie przypomnie?, ?e co do zasady mo?liwo?? monta?u
anteny powinna przys?ugiwa? ka?demu, kto ?yczy sobie j? posiada? oraz, ?e wyra?enie
„prawo do anteny” dla ka?dego zosta?o wyra?nie sformu?owane w komunikacie Komisji
w sprawie anten satelitarnych z dnia 27 czerwca 2001 r. (COM(2001)351 ko?cowy).
Mo?liwo?? ta wynika szczeg?lnie z art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Cz?owieka,
zgodnie z jego interpretacj? dokonan? przez Europejski Trybuna? Praw Cz?owieka w
wyroku z dnia 22 maja 1990 r. w sprawie Autronic, kt?ry stwierdza, ?e art. 10 Konwencji
„dotyczy nie tylko tre?ci informacji, ale tak?e ?rodk?w nadawania i odbioru” oraz, ?e
szczeg?lnie „odbi?r program?w telewizyjnych za pomoc? anteny – satelitarnej czy innej
– wynika z prawa, do kt?rego odnosz? si? dwa pierwsze zdania art. 10 ust. 1”. Taka
interpretacja oznacza, ?e zagwarantowana w Konwencji wolno?? wyra?ania opinii, tzn.
przekazywania i otrzymywania informacji, obejmuje tak?e prawo ka?dego do monta?u
anteny satelitarnej.”


„Ponadto art. 6 ust. 2 Traktatu o Unii Europejskiej
wyra?nie stanowi, ?e Unia szanuje prawa podstawowe, kt?re s? zagwarantowane w
podpisanej 4 listopada 1950 r. w Rzymie europejskiej Konwencji o ochronie praw
cz?owieka i podstawowych wolno?ci.
Poza tym, „prawo do anteny” wynika z zasady swobodnego przep?ywu i swobodnego
odbioru us?ug na rynku wewn?trznym oraz program?w radiowych i telewizyjnych na
terenie Wsp?lnoty Europejskiej w my?l art. 49”

„Ponadto w przytoczonym powy?ej komunikacie w sprawie anten satelitarnych Komisja
Europejska potwierdzi?a, ?e nie mo?na dopuszcza? utrudnie? w dokonywaniu
swobodnego wyboru lub dyskryminacji w?r?d alternatywnych ?rodk?w odbioru us?ug,
ani te? po?rednich ogranicze? w stosunku do prawa u?ytkownik?w do korzystania z
anteny satelitarnej. Tym samym niedopuszczalne by?oby narzucenie osobom fizycznym
odbioru program?w telewizyjnych przez sie? kablow? raczej ni? przez anten? satelitarn?.
Jednak?e ani wolno?? wypowiedzi, ani zasada swobodnego przep?ywu us?ug nie mo?e
by? traktowana jako prawo absolutne. Indywidualne prawo do monta?u anteny
satelitarnej, kt?re wchodzi w zakres wolno?ci wypowiedzi, powinno by? stosowane z
poszanowaniem pewnych warunk?w informowania i uzgadniania, w?a?ciwych w
szczeg?lno?ci dla blok?w wielorodzinnych i powinno by? analizowane w odniesieniu do
ka?dego przypadku osobno.
Z pewno?ci? nie mo?na utrudnia? monta?u anteny satelitarnej ani poprzez zbyt
kosztowne warunki instalacji i u?ytkowania, co spowodowa?oby ograniczenie
przys?uguj?cej ka?demu mo?liwo?ci odbioru wszystkich program?w, kt?re wybierze, ani tym bardziej poprzez og?lny zakaz lub nieuzasadnion? odmow? czy sprzeciw np. z
przyczyn estetycznych lub technologicznych.
Niemniej jednak, w ?wietle przedmiotowej sprawy, ani z samej petycji, ani z za??czonych
do niej dodatkowych dokument?w jasno nie wynika, ?e odpowied?, kt?r? otrzyma?
sk?adaj?cy petycj?, mog?a by? sprzeczna z zasadami prawa wsp?lnotowego. Za??czona
do petycji korespondencja, a szczeg?lnie ostatnie pismo, kt?re otrzyma? sk?adaj?cy
petycj?, wskazuje na to, ?e ten ostatni nadal ma mo?liwo?? zamontowania anteny
satelitarnej, nawet je?li jest to zwi?zane z pewnymi warunkami. Pozostaje kwestia
ustalenia, czy charakter tych warunk?w ma na celu pozbawienie zainteresowanych prawa”


W zwi?zku z powy?szym ja sk?adam pismo o zezwolenie zobaczymy jaka b?dzie odpowiedz pisemna.
 
 
     
adminek 
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 297
Wysłany: 2008-01-16, 10:42   

No i prawid?owo - zobaczymy co oni na to - jak kto? zaczyna si? broni? i oni widz? ?e zainteresowany zna swoje prawa to my?le ?e b?dzie dobrze - a satelitki b?d? wisia?y na balkonach :-)
_________________
Służba Cywilna - Portal Oraz Forum Pracowników
http://www.sluzba-cywilna.pl/

... Dla Niektórych Mądre Nie Znaczy Dobre ...
 
     
dee 


Dołączyła: 14 Sty 2008
Posty: 108
Skąd: z 22-go piętra :P
Wysłany: 2008-01-16, 16:17   

ja wogole widzialam dzis , ze na balkochan bloku nr 2 wisza min 3... na 6 dwie (na czworke nie spojrzalam jakos ).
To jak zaczna tak masowo wlepiac kary ludziom za te anteny, to ich potem ci sami ludzie zlinczuja.
Poza tym, zastanwia mnie kto na tym zarobi najwiecej :?:
_________________

http://www.tesab.republika.pl/
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

• POLECAMY FORUM INTERNETOWE Osiedle Sławka - Katowice
Warszawa - Sushi dowóz DOSTAWA
Restauracja Sushi Warszawa Ochota
Służba Cywilna - Portal oraz Forum Pracowników
Klub Fiat 500 - Polska Strefa FIATA 500

Fryzjer Katowice Zawodzie

Kurs Prawo Jazdy kat. B - Katowice
Kwiaciarnia Katowice Rajski Ptak
Pozycjonowanie stron WWW
SUSHI Pruszków Restauracja
Strona wygenerowana w 0.06 sekundy. Zapytań do SQL: 14