Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
 Forum Index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Pytanie o zalozenie satelity (talerza)
Author Message
Joanna W.
Giowanna

Posted:     [ !!! ]

Czytam r??ne takie ciekawe rzeczy i si? zastanawiam co w takim razie nam wolno,a czego nie.
U mnie rzecz dotyczy pod??czenia UPC (kt?re kr?luje w naszych domostwach) w pe?nym pakiecie. Jak wszyscy mam w wi?kszych pokojach gniazda pod??czeniowe. M?j pech polega na tym,?e pok?j wi?kszy przeznaczy?am na sypialni? a mniejszy na salonik. Niestety, w saloniku mam telewizor-atrap?, poniewa? w tym pokoju kable w peszelu zosta?y przez budowniczych zalane betonem i co za tym idzie po?amane. Nie ma wi?c mo?liwo?ci pod??czenia op?aconej us?ugi. Natomiast w sypialni ustawiono mi ca?e audio,poniewa? to jest jedyne w moim mieszkaniu aktywne gniazdo. I mimo,?e by?am sk?onna dop?aci? za dodatkowe uruchomienie drugiego pod??czenia,nic z tego.
UPC obci??a win? TBSy,?e zalali peszelki, TBSy,?e UPC nie dopilnowa?a,budowla?c?w i w?asnego interesu. I do dzi? nie jest nic wyja?nione, a ja w XXI wieku nie mam telewizora w telewizyjnym pokoju.
Prosz? o komentarze...
 
 
Joanna W.
Giowanna

Posted:     [ !!! ]

Ups...ten temat nie powinien si? tutaj znale??. Sorki... ju? go przenios?am w odpowiednie miejsce.
 
 
loozik

Posted:     [ !!! ]

no prosz?... ale? ta nasza nowa s?siadka aktywna ;-)
 
 
adminek
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Posted:     [ !!! ]

i jak lubi grafiki :-)
 
 
loozik

Posted:     [ !!! ]

animowane :mrgreen:
 
 
browary_rawy

Etap Osiedla: III
Posted:     [ !!! ]

Co do dw?ch gniazdek w mieszkaniu to u mnie by?o tak: tam gdzie chcia?em mie? tv by? problem z gniazdkiem, poszli wi?c do drugiego pokoju ?eby tam sprawdzi? i zadzia?a?o, wr?cili do poprzedniego pokoju no i jako? sobie poradzili, wi?c mam tv w dw?ch pokojach. Je?li chodzi o net to zrobili mi w jednym pokoju i powiedzia?em ?eby sprawdzili mi w drugim, oni wyskoczyli z tymi 49z?. Ale poszli sprawdzi?, cho? powiedzieli ?e nie b?dzie dzia?a?. Jak poszli to sprawdzi?em dzia?aj? oba gniazdka. Te 49z? to jest chyba za aktywacje drugiego gniazdka jako drugie przy??cze, nie wiem jak z transferami, ale w sumie na pewno szybciej nie b?dzie. My?l?, ?e je?li teraz pod??cze drugiego kompa do drugiego gniazdka to mi nie przydzieli IP. Jak zrobi? sobie takiego samego MAC'a jak w pierwszym to mi przydzieli ale tego pierwszego wyrzuci.
 
 
adminek
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Posted:     [ !!! ]

to ruterka zarzucaj:D
 
 
browary_rawy

Etap Osiedla: III
Posted:     [ !!! ]

Jak potrzebuj? to w??czam drug? sieci?wk? wi-fi i ?miga :)
 
 
adam


Etap Osiedla: III
Posted:     [ !!! ]

czytam i czytam i... dziwi? si?!! Pisa?em ju?, ze u mnie dzia?a wszystko (i tv i net) w obydwu pokojach, od razu tak sobie za?yczy?em, nie by?o obiekcji ani ?adnego marudzenia o dop?at? za dodatkow? aktywacj?. My?l?, ze to wszystko zale?y od humoru i "widzimisi?" montera. Pozdrawiam
 
 
Joanna W.
Giowanna

Posted:     [ !!! ]

[quote="adam"]czytam i czytam i... dziwi? si?!! Pisa?em ju?, ze u mnie dzia?a wszystko (i tv i net) w obydwu pokojach, od razu tak sobie za?yczy?em, nie by?o obiekcji ani ?adnego marudzenia o dop?at? za dodatkow? aktywacj?. My?l?, ze to wszystko zale?y od humoru i "widzimisi?" montera. Pozdrawiam[/quote]

U mnie pan by? bardzo grzeczny, nawet da? prywatny telefon :-) ale j?cza? i UPC do dzi?nic w mojej sprawienie zrobi?a. No b i po co, skoro umow? podpisan? maj? i abonament trzy-pak p?ac? jak w zegarku.
 
 
arczi

Etap Osiedla: II / III
Posted:     [ !!! ]

[quote="browary_rawy"]My?l?, ?e je?li teraz pod??cze drugiego kompa do drugiego gniazdka to mi nie przydzieli IP. Jak zrobi? sobie takiego samego MAC'a jak w pierwszym to mi przydzieli ale tego pierwszego wyrzuci.[/quote]

Wyt?umacz mi jak chcesz podl?czy? 2 komputer w 2 pokoju bo co? nie rozumiem masz 2 taki sam modem z UPC, je?li nie to ten bli?szy komputer pod??cz pod USB a ten co jest dalej po sieci LAN i wszystko dziala bez kombinowania.

Pozdrawiam

A jak chcesz co? wi?cej to router i po problemie jak juz m?j kolega powy?ej napisa?.
 
 
Joanna W.
Giowanna

Posted:     [ !!! ]

Tak, potwierdzam routerek leci a? si? kurzy.
 
 
browary_rawy

Etap Osiedla: III
Posted:     [ !!! ]

[quote="arczi"][quote="browary_rawy"]My?l?, ?e je?li teraz pod??cze drugiego kompa do drugiego gniazdka to mi nie przydzieli IP. Jak zrobi? sobie takiego samego MAC'a jak w pierwszym to mi przydzieli ale tego pierwszego wyrzuci.[/quote]

Wyt?umacz mi jak chcesz podl?czy? 2 komputer w 2 pokoju bo co? nie rozumiem masz 2 taki sam modem z UPC, je?li nie to ten bli?szy komputer pod??cz pod USB a ten co jest dalej po sieci LAN i wszystko dziala bez kombinowania.

Pozdrawiam

A jak chcesz co? wi?cej to router i po problemie jak juz m?j kolega powy?ej napisa?.[/quote]

Przeczytaj dok?adnie co napisa?em, w przytoczonym cytacie pisa?em co by by?o jak bym kombinowa? z drugim modemem przy drugim gniazdku. P??niej pisa?em jak mam teraz zrobione i dzia?a dok?adnie tak jak chce, nie potrzebuje do tego fizycznego routera, kabel USB nie mo?e by? zbyt d?ugi, wystarczy odpowiedni program i druga sieci?wka w kompie. Nie mam zadnego problemu!, wypowiada?em si? na temat tych 49z?, za co oni je chc?.
 
 
adminek
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Posted:     [ !!! ]

za "legalizacje" gniazdka - z kt?rego bedziesz odbieral ich sygnal - przerabialem sprawe ostatnio w upc - i czytajac regulamin, faktycznie ale maja takie prawo...

U nich "zako?czenie sieci to 1 gniazdko"
 
 
browary_rawy

Etap Osiedla: III
Posted:     [ !!! ]

No i wszystko jasne :)
 
 
arczi

Etap Osiedla: II / III
Posted:     [ !!! ]

[quote="browary_rawy"][quote="arczi"][quote="browary_rawy"]My?l?, ?e je?li teraz pod??cze drugiego kompa do drugiego gniazdka to mi nie przydzieli IP. Jak zrobi? sobie takiego samego MAC'a jak w pierwszym to mi przydzieli ale tego pierwszego wyrzuci.[/quote]

Wyt?umacz mi jak chcesz podl?czy? 2 komputer w 2 pokoju bo co? nie rozumiem masz 2 taki sam modem z UPC, je?li nie to ten bli?szy komputer pod??cz pod USB a ten co jest dalej po sieci LAN i wszystko dziala bez kombinowania.

Pozdrawiam

A jak chcesz co? wi?cej to router i po problemie jak juz m?j kolega powy?ej napisa?.[/quote]

Przeczytaj dok?adnie co napisa?em, w przytoczonym cytacie pisa?em co by by?o jak bym kombinowa? z drugim modemem przy drugim gniazdku. P??niej pisa?em jak mam teraz zrobione i dzia?a dok?adnie tak jak chce, nie potrzebuje do tego fizycznego routera, kabel USB nie mo?e by? zbyt d?ugi, wystarczy odpowiedni program i druga sieci?wka w kompie. Nie mam zadnego problemu!, wypowiada?em si? na temat tych 49z?, za co oni je chc?.[/quote]

Troch? nadal nie rozumiem piszesz co by by?o gdyby ja chcia?em Ci pom?c potem m?wisz ?e to si? odnosi tylko do dzia?a? hipotetycznych wi?c je?eli Ci dzia?a to ok , a co do podzilenia sygna?u na 2 komp to nie trzeba nawet ?adnego programu wystarczy mostek sieciowy ale to nie ten temat ide? by?o 49 z?, rozwi?zanie by?o wcze?niej podane w 1 pokoju chce TV, a w 2 chce internet wtedy jest bez op?at.
 
 
adminek
Administrator


Etap Osiedla: II / III
Posted:     [ !!! ]

Owszem, ale pod warunkiem ze na gniazdku nr1 nie dziala net a na gniazdku nr 2 tv (oczywiscie rowniez to jest dyskusyjne dla monter?w) dla nich 1 gniazdko to dotep do netu i tv.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You cannot download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group